Z przyjemnością informujemy, że w dniu 29.08.2022r. w ORW w Barlinku odbył się egzamin, po którym kolejne nauczycielki Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego uzyskały stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 przeszło do historii. Dla każdego z nas to nie tylko uroczysty dzień, ale także wzruszajace wydarzenie.
"Tyle dni pięknych za nami,
Tyle chwil wspólnie spędzonych,
My dzisiaj Cię żegnamy,
Nim rozejdziemy się w swoje strony."
Tymi słowami w dniu 14 czerwca 2022 r. pożegnaliśmy tegoroczną absolwentkę Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Barlinku - Ewelinę Ostrowską.
Był to szczególny dzień zarówno dla Eweliny, jej mamy Małgosi jak i dla nas, gdyż Ewelina jest jedną z pierwszych uczennic Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i była z nami ponad dwadzieścia lat.
Wspólne uroczyste spotkanie było czasem refleksji, wspomnień i wzruszeń oraz trudnego pożegnania po tylu wspólnie spędzonych latach zabawy, nauki, wyjazdów, wspólnych imprez, codziennych zmagań na zajęciach.
Wspólnie przeżywaliśmy chwilę sukcesów, słabości, porażek.
Pani Małgosiu, droga Ewelino dziękujemy za wszystkie lata współpracy i życzymy udanego pobytu i wypoczynku na turnusie rehabilitacyjnym.
Pamiętajmy wszyscy, że "Nie ma nic stałego prócz zmiany".
Opracowała: Dorota Parniewicz
Opublikowała: Katarzyna Obłąk
W Ośrodku Rewalizacyjno-Wychowawczym odbyły się III Mistrzostwa Nordic Walking Osób Niepełnosprawnych. Zawody swoim patronatem objął Burmistrz Barlinka.
Po raz kolejny w naszym Ośrodku realizowaliśmy program "Społecznik". Festyn rodzinny "Mama, Tata i Ja" ma na celu integrację dzieci i pracowników Ośrodka. Podczas przedsięwzięcia rozwijaliśmy zainteresowania i umiejętności biorąc udział w różnych formach aktywności.
Od maja ruszył projekt „Daj mi szansę – wczesna diagnoza i rehabilitacja zwiększeniem perspektyw rozwoju " w ramach, którego odbędą się następujące działania:
- prowadzenie wczesnej wielospecjalistycznej diagnozy;
- prowadzenie rehabilitacji i terapii w formie zajęć rozwijających umiejętności komunikacyjne i społeczne, rozwijających funkcje poznawcze, rehabilitacji ruchowej oraz integracji sensorycznej;
- upowszechnianie i promowanie potrzeby prowadzenia wczesnej diagnozy i rehabilitacji
Informujemy, że od 01.04.2021 roku Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek” realizuje projekt pn. „Mogę więcej – rehabilitacja szansą na niezależność”.
Projekt realizowany jest dzięki środkom pochodzącym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zgodnie z zawartą umową nr ZZO/000137/16/D z dn. 07.03.2019r. w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Z dniem 30.11.2020 r. zakończyło się zadanie publiczne realizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek” współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
Opracowała: Justyna Olchowa
Opublikowała: Edyta Malicka
Zgodnie z umową nr ROPS/44/2020 z dnia 29.05.2020 r. Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek” realizuje zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych z Województwa Zachodniopomorskiego pod tytułem. „Wczesna, kompleksowa, skoordynowana diagnoza- szansą na pomoc dziecku zagrożonemu niepełnosprawnością i jego rodzinie”.
Opracowała: Kaja Plaskota
Opublikowała: Edyta Malicka
Zapraszamy wszystkie "bratki" do wzięcia udziału w KONKURSIE na imię dla KOTKA LENY.
Na prośbę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Barlinku, umieszczamy dla Państwa informację o działalności Poradni w okresie trwającej epidemii koronawirusa.
Opublikowała: Edyta Malicka
21 marca, to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki.
Prosimy o zapoznanie się z komunikatem Dyrektora Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Barlinku:
Na początku tygodnia prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek” oraz pracownicy Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, wzięli udział w gali podsumowującej program Społecznik 2019.
We wrześniu odbyło się już ostanie szkolenie warsztatowe dla specjalistów, opiekunów i wolontariuszy pracujących z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi w ramach Klubu Samopomocy „Bratek” oraz Klubu rehabilitacja 25+ pt.
Za nami szkolenia warsztatowe dla:
- specjalistów pracujących z małym dzieckiem do 7 roku życia z orzeczoną niepełnosprawnością;
- specjalistów, opiekunów, wolontariuszy pracujących z osobami z głębszą niepełnosprawnością od 3 do 25 roku życia;
- specjalistów, opiekunów i wolontariuszy pracujących z dorosłymi niepełnosprawnymi w ramach Klubu Samopomocy „Bratek” oraz Klubu rehabilitacja 25+.
Od czerwca 2019 r. przeprowadzana jest w Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek” rehabilitacja w formie indywidualnych i grupowych zajęć dla 15 beneficjentów.
Po wakacyjnej przerwie ruszamy ponownie z realizacją projektu pn. „Mogę więcej – rehabilitacja szansą na niezależność”.
Pod koniec września czterech uczniów ORW wybrało się wraz nauczycielami na Rajd Integracyjny do Nowielina.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Bratek" - Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Barlinku poszukuje pracownika na stanowisko nauczyciel-wychowawca.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 już za nami.
18 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym odbyło się szkolenie ,,Ergonomia pracy personelu”.
W czwartek 20.12.2018 r. Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy odwiedzili Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza
Dnia 15.12.2018 r. w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Barlinku odbyło się szkolenie
12 grudnia wychowankowie grupy F razem ze swoimi rodzicami wybrali się na spacer po Barlinku i do cukierni.
„Moje dziecko ma potencjał – jak krok po kroku wspomagać rozwój i samodzielność”
W ramach zajęć rewalidacyjno- wychowawczych, wychowankowie z grup V i VI naszego Ośrodka
Okres przed i po Święcie Zmarłych to czas na wspomnienie tych, którzy od nas odeszli.
Szkolenie warsztatowe dla kadry pedagogicznej i opiekunek osób niepełnosprawnych „Moje dziecko jest (nie) grzeczne – jak modyfikować trudne zachowania” – wrzesień 2018
Dnia 03.09.2018 r. odbyła się Inauguracja Roku szkolnego 2018/2019.
31 sierpnia 2018 r. w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Barlinku przeprowadzono postępowanie kwalifikacyjne o nadanie stopnia nauczyciela kontraktowego dla następujących nauczycieli:
13 czerwca 2018 r. w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Bratek” w Barlinku odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Przyjdź, poznaj mnie lepiej i pozwól mi żyć”.
17 i 18 kwietnia bieżącego roku grupa wychowanków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” wzięła udział w akcji sadzenia lasu na terenie Nadleśnictwa Barlinek.
Grupa F Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego wraz z Paniami bardzo dziękują Państwu Klimek,
Pierwszego Dnia Wiosny Maja, Justyna, Lena K., Lena H. i Maciej z „Bratka”, wraz z Paniami wybrali się na przedstawienie o pożegnaniu zimy, do Przedszkola Miejskiego pod Topolą w Barlinku.
19.03.2018 r. świętowaliśmy 8 urodziny Joasi. Były życzenia, prezenty i dużo radości.
Dnia 15 lutego 2018 r. uczniowie z grupy G i E zaprosili swoich rodziców do Ośrodka.
Chociaż Rio de Janeiro niezmiennie pozostaje stolicą karnawałowych szaleństw, niezwykły bal karnawałowy odbył się 09.02.2018 r. w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Barlinku.
„Spójrz na gwiazdy, to z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotna nie zapomnij, że Ci królowie pospieszą Ci z pomocą. I my też”.
Dnia 03.01.2018 r. uczniowie grupy A naszego Ośrodka wraz z wychowawcą Panem Piotrem Wójciakiem i opiekunką Panią Moniką Reutt udali się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Szpitalu w Barlinku.
W dniu 21.12.2017, podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego odwiedzili przedstawiciele firmy „Borne Furniture”.
11.12.2017r. w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca Program Społecznik.
W Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym zapachniało już choinką i piernikami…
W słoneczny grudniowy dzień dzieci z grupy G z ORW: Oliwia, Fabian, Mateusz i Piotr skorzystały z zaproszenia uczniów klasy III integracyjnej i wzięły udział w zajęciach plastycznych o tematyce świątecznej.
W listopadzie w Ośrodku zakończyło się zadanie publiczne pt. „Bliżej do samodzielności - wsparcie rodzin, opiekunów oraz kadry specjalistycznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością w realizację procesu rehabilitacji społecznej i zawodowej”.
6 grudnia w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym odbył się Bal Mikołajkowy.
W Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Bratek” zapachniało choinką.
W Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym odbyły się warsztaty taneczno – kulinarne pn. „Tanecznie Zdrowo Andrzejkowo”, w których udział wzięli rodzice oraz wychowankowie Ośrodka.
Grupa wychowanek z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego udała się do barlineckiej drogerii Rossmann aby podziękować pracownikom w imieniu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” za przeprowadzenie akcji „Pomagamy, jak umiemy”.
Firma Rossmann zakończyła tegoroczną akcję „Pomagamy, jak umiemy”. 14.11.2017r. w Koszalinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca zbiórkę funduszy w rejonie województwa zachodniopomorskiego.
Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym, uczniowie z grupy A (Magda, Ola, Łukasz, Hubert, Patryk i Damian) wraz z opiekunami przygotowali dla najmłodszych wychowanków ORW apel z okazji Święta Niepodległości.
W dniach 9-10.11.2017 w Barlineckim Ośrodku Kultury odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. „Samotność człowieka w zdrowiu, chorobie i niepełnosprawności” zorganizowana przez Pomorski Uniwersytet Medyczny.
Dzięki uprzejmości P. Leszka Hyżego z firmy PYRMO-CHEMIA oraz p. Andrzeja Gruszki z firmy ANGRU ENGINEERING, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Bratek” przekazano 8 nowych wózków elektrycznych dla osób niepełnosprawnych.
Wychowanków Ośrodka odwiedziła pani sierżant z Komisariatu Policji w Barlinku.
Zapraszamy na konferencję "Samotność człowieka w zdrowiu, chorobie i niepełnosprawności".
"Barlinek stolicą Polski". Takimi słowami przywitała pracowników Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” dr Beata Urbaniak, która poprowadziła dwudniowe szkolenie „ Techniki SAZ w rozwijaniu mowy i komunikacji”.
- Czym jest samodzielność ?
- Czy trzeba jej uczyć ?
- Jeśli tak, to jak to robić ?
- Dlaczego dzieci są niegrzeczne ?
- Jak rodzice mogą efektywnie radzić sobie z zachowaniami trudnymi swoich dzieci ?
Wychowankowie grup „C” i „D”: Ala, Sebastian oraz Remik w sobotę wzięli udział w XXXVIII Biegach Leśnych w Barlinku.
Z końcem września, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Bratek przeprowadziło kolejną część zajęć organizowanych w ramach Projektu „Społecznik” pn.: „Z wiatrem i pod wiatr”.
„Nie ma śmieci - są surowce” - to hasło tegorocznej edycji sprzątania świata. Tradycyjnie, nasi wychowankowie przyłączyli się do międzynarodowej akcji, ruszając ochoczo w zielony lecz zaśmiecony teren.