Pomóż nam pomagać i przekaż 1,5% podatku na
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bratek KRS 0000171673
Podaruj Dzieciom swój 1,5% podatku
6W piątkowe przedpołudnie uczniowie SPdP udali się do galerii Romany Kaszczyc, lokalnej poetki, malarki, ceramiczki.
Obejrzeli wystawę obrazów i prac ceramicznych. Było to piękne spotkanie ze sztuką.

1Obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Barlinku. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 

 

 

 

 

1aKażda okazja jest świetna do świętowania i każde świętowanie jest okazją do uczenia się nowych umiejętności. Wspólna pizza na która zaprosił nas Hubert z okazji swoich urodzin była okazją do uczenia się umiejętności społecznych, my dogadujemy się ze sobą jak zwykle świetnie - ale uczyliśmy się także prowadzenia rozmowy z obcymi osobami, odpowiednio zachowywać się odpowiednio w restauracji, samodzielnie zamawiać dla siebie ulubione dania. Uczyliśmy się też sztuki kompromisu. No bo jak tu się dogadać jak każdy chce inną pizzę. 🙂

 

 

 

 

1

Prawidłowe gospodarowanie pieniędzmi to sztuka, a wiadomo jak to ze sztuką - sztuka bywa trudna 🙂
Dlatego warto rozwijać tę trudną umiejętność.
Kiedy mamy swoje własne pieniądze, możemy pozwolić sobie na drobne przyjemności.
Tak więc w praktyce uczyliśmy się planować swoje wydatki, podejmować samodzielnie decyzje,
a także ponosić ich nie zawsze dobre konsekwencje i jak to w życiu bywa - kasa szybko się skończyła 🙂

 

 

20221025 143703  We wtorek nasza szkoła wybrała się do muzeum Regionalnego w Barlinku.  Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek historycznych związanych z Barlinkiem i jego mieszkańcach między innymi to, że w dawnych czasach matki swoich dzieci prały ręcznie a do tego używały tylko wiadra z niedużą ilością wody.  Wszyscy słuchali bardzo uważnie. W następnym dniu po wyjściu do muzeum zrobiliśmy sobie ustny sprawdzian na temat wiedzy której się dowiedzieliśmy. 

Jeszcze raz dziękujemy Muzeum Regionalnemu za gościnę, było nam bardzo miło, jesteśmy pewni że odwiedzimy je jeszcze nie raz.

 

 

 

 

 

1

W piękny słoneczny czwartek uczniowie SPDP wybrali się na barlinecki cmentarz. Wykonali prace porządkowe na terenie cmentarza oraz zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Pomogli pracownikom PGK załadować liście do wywozu. Nauczyli się jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

 

 

 

28 wrzesie8ń to światowy dzień jabłka 🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczcili ten dzień należycie ! Co myślicie ?

 

 

 

 

Rozpoczecie roku szkolnego 20222023Witamy po wakacjach! 
Uroczystym apelem rozpoczął się rok szkolny 2022/2023 w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Barlinku.
Radośni, pełni sił i gotowi, by stawiać czoła nowym wyzwaniom, zdobywać wiedzę i osiagać cele wkraczamy w czas intensywnej pracy oraz chwil pełnych zabawy i radości.

 

 

 

 

 

3       Drodzy Uczniowie!

Za Wami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!!  Dziękuję Wam Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich możliwości . Dziękuje Wszystkim tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w środowisku lokalnym. Przed Wami wakacje, czas zasłużonego wypoczynku. Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy !!!  Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Szczególne słowa kieruje w tym dniu do Absolwentów szkoły: Oli i Jakuba i ich Rodziców. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. Nie tak dawno witaliśmy się w pierwszej klasie, a dzisiaj 24 czerwca kończy się Wasza przygoda ze szkołą. Nadszedł czas pożegnania. Dziękuję Wam za te wspólne lata, które minęły jak w mgnieniu oka. Było wiele nauki i pracy, ale było też mnóstwo wspaniałych chwil niezwiązanych z lekcjami i nauką, mam nadzieję że Szkoła na ten czas stała się dla Was drugim domem. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te chwile z uśmiechem na twarzy!

3aPiękna dziś pogoda prawda ????
Wiadomo, że już myślimy o lecie i o tym jak pozbyć się zbędnych kilogramów ….
Ale wiecie co, my się tym zbytnio nie przejmujemy?
Okazało się, że nowy budynek dał nam nowe możliwości i jedną z ulubionych lekcji są te, na których uczymy się samodzielnie gotować.
I nieskromnie powiemy, że idzie nam to dobrze, a nawet powiemy, że bardzo dobrze i smacznie 😋
Więc wy myślcie o kilogramach a my ewentualnie wprowadzimy przepisy fit   🥬🥒🥕 tak czy inaczej uwielbiamy gotować.
PS. Tylko z jednym nie możemy się pogodzić …., że po tym całym gotowaniu zostaje ten cały bałagan - ale Wy pewnie też tak macie 😂 
Pozdrawiamy przed majówką - Uczniowie i Pracownicy SPdP.

"Chcielibyśmy przedstawić Wam jak spędzamy początek wiosny. Było bardzo wesoło i dużo pracy. Sialiśmy warzywa do pojemników oraz sadziliśmy trawy ozdobne na skarpie. Ćwiczyliśmy przejście przez pasy, graliśmy w koszykówkę na Sali sportowej. Wymyślaliśmy i drukowaliśmy wzory graficzne na koszulki i kubki. Świętowaliśmy osiemnaste urodziny kolegi Huberta.  Na zajęciach kulinarnych robiliśmy wiosenną sałatkę z warzyw. Razem połączyliśmy siły i zrobiliśmy wiosenne porządki w pracowni poligraficznej. W naszej szkole nie zabrakło także wiosennych dekoracji świątecznych. W końcu zbliża się Wielkanoc."

A to wszystko w SPDP.

5Uczniowie SPdP przywitali wiosnę kolorowo i radośnie.

To wyjątkowa data, ponieważ oprócz pożegnania Marzanny, 21 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Osób z  Zespołem Downa. Na tę specjalną okazję, powstały koszulki z komiksem Pana Tomka pt. "Historia zwykłego superbohatera", inspirowany uczniami naszej szkoły.

Wspólna zabawa, kolorowe skarpetki, grill, ognisko, obsługa maszyny do popcornu oraz odwiedziny absolwentów z Klubu Samopomocy 'Bratek" sprawiły, że wiosna na dobre u nas zawitała. 

2021.11 polska 20011 listopada to dzień, w którym Polska odzyskała Niepodległość.

Z tej okazji uczniowie ze Szkoły Przysposabiajacej do Pracy uroczyście odśpiewali Hymn Państwowy, tym samym włączając się do udziału w akcji #SzkołaDoHymnu.

 

 

Szkoła Przysposabiająca do Pracy, w której edukację kontynuują uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowana, znaczna oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi została powołana w 2013 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek”. Postawnie szkoły było odpowiedzią, na brak oferty edukacyjnej dla absolwentów Ośrodków Rewalidacyjno-Wychowawczych oraz absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Już w roku 2013 wraz z powstaniem szkoły, pojawiły się marzenia o własnym budynku szkoły, miejscu w którym uczniowie będą uczyć się i pracować. Jednak same marzenia to nie wszystko, potrzeba zaangażowania, wiary i determinacji by je zrealizować, i co tu dużo mówić, do realizacji, niektórych z marzeń potrzebne są środki finansowe.

Od początki istnienia szkoła inaugurowała rok szkolny w trzech kolejnych lokalizacjach, a w międzyczasie marzenia nabierały realnego kształtu. 1 września 2021r. inauguracja roku szkolnego 2021/2022 była wyjątkowa, bo we własnym budynku, a 10.wrzesnia nastąpiło uroczyste otwarcie budynku Szkoły. W tym dniu do Szkoły przybyło wielu gości reprezentujących liczne instytucje i organizacje, które miały swój udział w powstaniu naszej Szkoły.  Szkoła Przysposabiająca do Pracy, jej budowa została współfinansowana ze środków PFRON przekazanych przez Urząd marszałkowski w Szczecinie a także ze zbiórek „1%”. W tym dniu gościliśmy Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału PFRON P. Annę Rąbel, a także Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie P. Dorotę Rybarską- Jarosz , P. Edytę Pospychałę- Głównego Specjalistę  Biura Integracji Społecznej. Na uroczyste otwarcie przybyli także : Starosta Myśliborski – P. Andrzej Potyra, Burmistrz Barlinka- P. Dariusz Zieliński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – P. Rafał Szczepaniuk, a także pracownicy urzędów miejskich, szkół i placówek oświatowych a także przedstawiciele instytucji, organizacji oraz firm. Po części oficjalnej, w której pod kierunkiem Zarządu Stowarzyszenie Pomocy „Niepełnosprawnym” Bratek płynęło wiele miłych słów i gratulacji, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz zwiedzanie budynku szkoły.

Podążając za słowami Johna Greena, że „ Ludzie tworzą miejsca, a miejsca tworzą ludzi” mamy nadzieję, że Szkoła będzie miejscem nauki pracy, ale też miejscem, która będzie inspirować do podejmowania nowych wyzwań, nie tylko przez uczniów, ale także pracowników, i rodzin podopiecznych Stowarzyszenia.

 

77 UROCZYSTE PODPISANIE UMOWY 200Dzisiaj WIELKI DZIEŃ ! Prezes oraz Skarbnik SPN "Bratek" podpisali umowę dofinansowania budowy Szkoły Przysposabiającej do Pracy - ze środków PFRON, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

42 ODBIÓR BUDOWY 200Czynimy starania, aby utworzyć formy pobytu i aktywności dla osób dorosłych, co pozwoliłoby na funkcjonowanie całego – spójnego systemu rehabilitacji, edukacji i opieki nad osobami z niepełnosprawnością – od urodzenia do późnej starości.

 

 

 

22 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO SPdP 2018 2019 200W Szkole Przysposabiającej do Pracy pożegnaliśmy rok szkolny 2018/2019 i po pracowitym roku rozpoczynamy upragnione wakacje.

 

 

 

20 FESTYN INTEGRACYJNY SPdP I GIMNAZJUM 200W czerwcu odbył się cykliczny festyn integracyjny młodzieży ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum dla Dorosłych w Barlinku.

 

 

 

20.12.2018 zapach choinki SPdP 200Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz grupy Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego
 
 
 
 
 

dreniane domino 200W ramach zajęć technicznych uczniowie Szkoły PRzysposabiającej do Pracy wykonali grę domino z drewna.