Pomóż nam pomagać i przekaż 1% podatku na
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bratek KRS 0000171673
Podaruj Dzieciom swój 1% podatku

3       Drodzy Uczniowie!

Za Wami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!!  Dziękuję Wam Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich możliwości . Dziękuje Wszystkim tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w środowisku lokalnym. Przed Wami wakacje, czas zasłużonego wypoczynku. Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy !!!  Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Szczególne słowa kieruje w tym dniu do Absolwentów szkoły: Oli i Jakuba i ich Rodziców. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. Nie tak dawno witaliśmy się w pierwszej klasie, a dzisiaj 24 czerwca kończy się Wasza przygoda ze szkołą. Nadszedł czas pożegnania. Dziękuję Wam za te wspólne lata, które minęły jak w mgnieniu oka. Było wiele nauki i pracy, ale było też mnóstwo wspaniałych chwil niezwiązanych z lekcjami i nauką, mam nadzieję że Szkoła na ten czas stała się dla Was drugim domem. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te chwile z uśmiechem na twarzy!

3aPiękna dziś pogoda prawda ????
Wiadomo, że już myślimy o lecie i o tym jak pozbyć się zbędnych kilogramów ….
Ale wiecie co, my się tym zbytnio nie przejmujemy?
Okazało się, że nowy budynek dał nam nowe możliwości, i jedną z ulubionych lekcji są te na których uczymy się samodzielnie gotować.
I nieskromnie powiemy, że idzie nam to dobrze, a nawet powiemy, że bardzo dobrze i smacznie 😋
Więc wy myślcie o kilogramach a my ewentualnie wprowadzimy przepisy fit🥬🥒🥕tak czy inaczej uwielbiamy gotować.
PS. Tylko z jednym nie możemy się pogodzić …. Że po tym całym gotowaniu zostaje ten cały bałagan -ale Wy pewnie tez tak macie 😂 
Pozdrawiamy przed majowką-Uczniowie i Pracownicy SPdP.

"Chcielibyśmy przedstawić Wam jak spędzamy początek wiosny. Było bardzo wesoło i dużo pracy. Sialiśmy warzywa do pojemników oraz sadziliśmy trawy ozdobne na skarpie. Ćwiczyliśmy przejście przez pasy, graliśmy w koszykówkę na Sali sportowej. Wymyślaliśmy i drukowaliśmy wzory graficzne na koszulki i kubki. Świętowaliśmy osiemnaste urodziny kolegi Huberta.  Na zajęciach kulinarnych robiliśmy wiosenną sałatkę z warzyw. Razem połączyliśmy siły i zrobiliśmy wiosenne porządki w pracowni poligraficznej. W naszej szkole nie zabrakło także wiosennych dekoracji świątecznych. W końcu zbliża się Wielkanoc."

A to wszystko w SPDP.

5Uczniowie SPdP przywitali wiosnę kolorowo i radośnie.

To wyjątkowa data, ponieważ oprócz pożegnania Marzanny, 21 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Osób z  Zespołem Downa. Na tę specjalną okazję, powstały koszulki z komiksem Pana Tomka pt. "Historia zwykłego superbohatera", inspirowany uczniami naszej szkoły.

Wspólna zabawa, kolorowe skarpetki, grill, ognisko, obsługa maszyny do popcornu oraz odwiedziny absolwentów z Klubu Samopomocy 'Bratek" sprawiły, że wiosna na dobre u nas zawitała. 

2021.11 polska 20011 listopada to dzień, w którym Polska odzyskała Niepodległość.

Z tej okazji uczniowie ze Szkoły Przysposabiajacej do Pracy uroczyście odśpiewali Hymn Państwowy, tym samym włączając się do udziału w akcji #SzkołaDoHymnu.

 

 

Szkoła Przysposabiająca do Pracy, w której edukację kontynuują uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowana, znaczna oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi została powołana w 2013 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek”. Postawnie szkoły było odpowiedzią, na brak oferty edukacyjnej dla absolwentów Ośrodków Rewalidacyjno-Wychowawczych oraz absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Już w roku 2013 wraz z powstaniem szkoły, pojawiły się marzenia o własnym budynku szkoły, miejscu w którym uczniowie będą uczyć się i pracować. Jednak same marzenia to nie wszystko, potrzeba zaangażowania, wiary i determinacji by je zrealizować, i co tu dużo mówić, do realizacji, niektórych z marzeń potrzebne są środki finansowe.

Od początki istnienia szkoła inaugurowała rok szkolny w trzech kolejnych lokalizacjach, a w międzyczasie marzenia nabierały realnego kształtu. 1 września 2021r. inauguracja roku szkolnego 2021/2022 była wyjątkowa, bo we własnym budynku, a 10.wrzesnia nastąpiło uroczyste otwarcie budynku Szkoły. W tym dniu do Szkoły przybyło wielu gości reprezentujących liczne instytucje i organizacje, które miały swój udział w powstaniu naszej Szkoły.  Szkoła Przysposabiająca do Pracy, jej budowa została współfinansowana ze środków PFRON przekazanych przez Urząd marszałkowski w Szczecinie a także ze zbiórek „1%”. W tym dniu gościliśmy Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału PFRON P. Annę Rąbel, a także Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie P. Dorotę Rybarską- Jarosz , P. Edytę Pospychałę- Głównego Specjalistę  Biura Integracji Społecznej. Na uroczyste otwarcie przybyli także : Starosta Myśliborski – P. Andrzej Potyra, Burmistrz Barlinka- P. Dariusz Zieliński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – P. Rafał Szczepaniuk, a także pracownicy urzędów miejskich, szkół i placówek oświatowych a także przedstawiciele instytucji, organizacji oraz firm. Po części oficjalnej, w której pod kierunkiem Zarządu Stowarzyszenie Pomocy „Niepełnosprawnym” Bratek płynęło wiele miłych słów i gratulacji, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz zwiedzanie budynku szkoły.

Podążając za słowami Johna Greena, że „ Ludzie tworzą miejsca, a miejsca tworzą ludzi” mamy nadzieję, że Szkoła będzie miejscem nauki pracy, ale też miejscem, która będzie inspirować do podejmowania nowych wyzwań, nie tylko przez uczniów, ale także pracowników, i rodzin podopiecznych Stowarzyszenia.

 

77 UROCZYSTE PODPISANIE UMOWY 200Dzisiaj WIELKI DZIEŃ ! Prezes oraz Skarbnik SPN "Bratek" podpisali umowę dofinansowania budowy Szkoły Przysposabiającej do Pracy - ze środków PFRON, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

42 ODBIÓR BUDOWY 200Czynimy starania, aby utworzyć formy pobytu i aktywności dla osób dorosłych, co pozwoliłoby na funkcjonowanie całego – spójnego systemu rehabilitacji, edukacji i opieki nad osobami z niepełnosprawnością – od urodzenia do późnej starości.

 

 

 

22 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO SPdP 2018 2019 200W Szkole Przysposabiającej do Pracy pożegnaliśmy rok szkolny 2018/2019 i po pracowitym roku rozpoczynamy upragnione wakacje.

 

 

 

20 FESTYN INTEGRACYJNY SPdP I GIMNAZJUM 200W czerwcu odbył się cykliczny festyn integracyjny młodzieży ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum dla Dorosłych w Barlinku.

 

 

 

20.12.2018 zapach choinki SPdP 200Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz grupy Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego
 
 
 
 
 

dreniane domino 200W ramach zajęć technicznych uczniowie Szkoły PRzysposabiającej do Pracy wykonali grę domino z drewna.

 

 

 

 

 


14.10.2018 dzień edukacji narodowej

 

Z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej
 
wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Niepedagogicznym "Bratka"
 
dedykujemy piosenkę,
 
w podziękowaniu za cierpliwość i wyrozumiałość, za troskę i trud,
 
które codziennie wkładacie w naszą edukację i rehabilitację.
 
 
 
 
 
Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Barlinku
 
 
 
 
 

 opracowali: Iwona Peliwo-Szyszko i Tomasz Duszyński

zamieściła: Monika Drozda

 
 
 
światowy dzień zwierząt w spdp 2004 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.
 
 
 
 
 
 
 
 

03.10.2018 wrzesień w SPdP 200Miesiąc wrzesień w Szkole Przysposabiającej do Pracy minął pracowicie i ciekawie.

 

 

 

30.09.2018. bratki pod żaglami 200W słoneczną niedzielę uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i Klubu Samopomocy przyjęli zaproszenie Centrum Żeglarskiego i pojechali do Szczecina
 
 
 
 
 
 
22.06.2018 zakończenie roku SPdP22 czerwca 2018 r. trzech uczniów – Marcin, Seweryn i Mateusz - ukończyło Szkołę Przysposabiającą do Pracy.
 
 
 
 
 
 

12.04.2018 niebieski czwartek 200„Autyzm - Chcę tego, co WY, choć nie wiem jak...”.

 

 

28.03.2018 śniadanie wielkanocne 20028 marca Uczniowie SPdP, ORW oraz Ośrodka Wsparcia Klub przygotowali potrawy na wspólne spotkanie świąteczne.

 

 

21.03.2018 żegnamy zimę 200Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przywitali wiosnę sadząc kwiaty, zioła i warzywa do drewnianych skrzynek, które samodzielnie przygotowali na zajęciach ze stolarstwa.
 
 
 
 

21.03.2018 ŚDZD 200Dziś żegnamy kalendarzową zimę, ale nie tylko.  Obchodzimy także  Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data święta wcale nie jest przypadkowa (trisomia 21 genu).