email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.bratek-barlinek.pl
Miejsca prowadzenia działań:
Laskowo 16, 74-210 Przelewice tel.: 91 573 18 12 Specjalista ds. administracji – Anna Górczewska
ul. Szosowa 2b, 74-320 Barlinek tel.: 95 722 22 05 Główny księgowy – Aneta Głowacka Specjalista ds. kadr i płac – Anna Klimek
„Najbardziej straconym dla człowieka jest dzień, w którym się nie śmiał” Nicolas de Chamfort
Niepubliczne Przedszkole „Bratek” rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2008 r. i jest niepublicznym przedszkolem specjalnym w rozumieniu przepisów Ustawy o systemie oświaty. Organem prowadzącym placówkę jest Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek” w Barlinku. Obecnie prowadzimy działania w dwóch lokalizacjach tj. Barlinek, ul. Szosowa 2B oraz Laskowo 16 gm. Przelewice.
Zadaniem przedszkola jest realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego w tym edukacja, terapia i opieka dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością od 2,5 roku życia do podjęcia nauki w szkole.
Koncepcja pracy przedszkola oparta jest na podejściu Pyramid do Edukacji tj. kompleksowym modelu służący do kształtowania i wspierania skutecznego środowiska do nauki. Opracowane przez dr Andrew Bondy i oparte na założeniach funkcjonalnej stosowanej analizy zachowania (SAZ). W ramach tego podejścia placówka uczestniczy w procesie certyfikacji realizowanym przez PYRAMID EDUCATIONAL CONSULTANTS.
W pracy łączymy metodykę innych podejść o udowodnionej skuteczności, by jak najlepiej zindywidualizować programy edukacyjne kierowane do dzieci.
Pobyt dziecka w przedszkolu i rehabilitacja są bezpłatne i realizowane w godzinach 8.00-16.00 przez cały rok (z wyjątkiem 4 tygodniowej przerwy wakacyjnej)
Oferta skierowana jest do rodziców dzieci z: • niepełnosprawnością intelektualną umiarkowanego i znacznego stopnia, • niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją motoryczną, • autyzmem, • niepełnosprawnością sprzężoną
Pracujemy w małych 4-8 osobowych grupach, Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego dostosowana jest do indywidualnych potrzeb dzieci poprzez:
a) diagnozę rozwojową
b) Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne
c) Indywidualne i grupowe zajęcia rewalidacyjne
d) Indywidualne i grupowe zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej
W przedszkolu troskliwą i fachową opiekę nad dziećmi sprawują liczni specjaliści z zakresu: • oligofrenopedagogiki
Głównym zadaniem przedszkola jest edukacja, terapia i opieka dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością od 2, 5 roku życia do podjęcia nauki w szkole.
Pracujemy w małych 4-8 osobowych grupach.
Oferta skierowana jest do rodziców dzieci z:
niepełnosprawnością umiarkowanego i znacznego stopnia,
niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją motoryczną,
W przedszkolu troskliwą i fachową opiekę nad dziećmi sprawują liczni specjaliści:
oligofrenopedagodzy
surdopedagog
tyflodydaktyk
psycholog
logopedzi
neurologopeda
Terapeuci Integracji Sensorycznej
specjaliści z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania i komunikacji alternatywnej
specjaliści z zakresu rytmiki i tańca
specjaliści z zakresu terapii wspomagającej z użyciem psów
fizjoterapeuci.
Pobyt dziecka w przedszkolu i rehabilitacja są bezpłatne i realizowane w godzinach 8.00-16.00 przez cały rok (z wyjątkiem 4 tygodniowej przerwy wakacyjnej)
Szczególnie ważne dla nas jest psychologiczne i pedagogiczne wsparcie rodziny dziecka
Celem nadrzędnym kadry jest:
zapewnienie bezpieczeństwa,
usamodzielnienie,
rozwijanie zdolności komunikacyjnych,
usprawnianie funkcji poznawczych,
kształtowanie umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej.
Dzieci przyjmowane są w oparciu o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
Strona internetowa została sfinansowana ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych (Art. 27c Ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz ustawy o fundacjach, Dz.U. z dnia 9 września 2015r.)
CookiesAccept
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…