W tym roku, przedszkolaki z naszego przedszkola pojechały świętować zakończenie roku na „Ranczo w Dolinie Płoni”.
W tym roku, piknik rodzinny po raz pierwszy został zorganizowany w Przelewicach. Atmosfera była cudowna.
Ostatni blok tematyczny, jaki realizowaliśmy w tym roku szkolnym dotyczył środków transportu. „Sówki” uczyły się, że transport możemy podzielić na lądowy, wodny i powietrzny, oraz tego, jak nazywają się poszczególne środki.
Na ostatnich zajęciach dydaktycznych było smakowicie i egzotycznie, a to wszystko za sprawą owoców, które poznawaliśmy i próbowaliśmy.
W roku szkolnym 2024/2025 grupa „Sówki” realizowała innowację pedagogiczną „Razem przeciwko przemocy seksualnej wobec dzieci”.
Na ostatnich zajęciach dydaktycznych „Sówki” uczyły się, jak wygląda strój rycerza i z jakich elementów się składa.
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. W związku z tym „Sówki” oglądały prezentacje multimedialną dotyczącą tego, jak wygląda praca pszczelarza i tego, jak powstaje miód.
Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja to cudowna okazja do tego, aby przypomnieć dzieciom, jak wygląda flaga oraz godło Polski.
Nasze przedszkole już po raz IV zorganizowało „Niebieski Marsz dla Autyzmu”. Sówki, brały udział w marszu i razem z innymi osobami uczestniczyły w przemarszu ulicami Barlinka.
Na ostatnich zajęciach dydaktycznych dzieci poznawały produkty spożywcze, z których można przygotować kanapkę.
W tym roku, jak i w poprzednich nasze przedszkole dołączyło do akcji „Trenuj na niebiesko”.