Sówki wzięły udział z innymi przedszkolakami w wycieczce do Przelewic.
Dzień grzyba przypada w kalendarzu zaraz po pierwszym dniu jesieni. Tego dnia „Sówki” uczyły się, które grzyby można jeść, a które są trujące.
20 września „Sówki” uczestniczyły w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka, który został zorganizowany na Orliku przy ul. Leśnej.
15 września podczas całego dnia otaczały nas kropki. Były one inspiracją do nauki i oczywiście pracy plastycznej.
Czas wakacji dobiegł końca i znowu spotkaliśmy się w przedszkolu, aby wspólnie się uczyć, bawić i poznawać świat.
W tym roku, przedszkolaki z naszego przedszkola pojechały świętować zakończenie roku na „Ranczo w Dolinie Płoni”.
W tym roku, piknik rodzinny po raz pierwszy został zorganizowany w Przelewicach. Atmosfera była cudowna.
Ostatni blok tematyczny, jaki realizowaliśmy w tym roku szkolnym dotyczył środków transportu. „Sówki” uczyły się, że transport możemy podzielić na lądowy, wodny i powietrzny, oraz tego, jak nazywają się poszczególne środki.
Na ostatnich zajęciach dydaktycznych było smakowicie i egzotycznie, a to wszystko za sprawą owoców, które poznawaliśmy i próbowaliśmy.
W roku szkolnym 2024/2025 grupa „Sówki” realizowała innowację pedagogiczną „Razem przeciwko przemocy seksualnej wobec dzieci”.
Na ostatnich zajęciach dydaktycznych „Sówki” uczyły się, jak wygląda strój rycerza i z jakich elementów się składa.